По објавата на Прес Центар а по повод постот на г-ца Докузова од Штип се огласил директорот на штипската ветеринатна станица која неколки пати се сели со локации се со цел да обезбеди на бизнисмените градежни места за станбени локации… Крсто митев Крле е познат ветереринар – биснисмен од Штип.

Господинот Крсто Митев од Ветеринарна станица – Штип 4 пати ми ѕвони на телефон со цел да се објаснува со мене. Ниту сум го ангажирала јас, ниту има за што да се расправа со мене. Општина Штип Ве молам приберете си го, а јас ќе идам во полиција сега да пријавам! Ова е втор пат како истото лице ми се заканува заради тоа што јавно ја обелоденувам ситуацијата во стационарот, изјавува за Прес Центар – Милка Докузова активист за спас на животните во Штип.

п.с Г-дин Крле нели Ви е срам како човек во години да се заканувате на девојче кое не бара ништо освен ЗАШТИТА на животните, на кои според сите Нас ВАМ ТОА ВИ Е РАБОТА!!!

Немојте да глумите „мафијаш“ на батерии туку фатете се за работа, девојчето е 100% во право !!!

Докузова го замолува градоначалникот Бочварски и СВР Штип да превземат мерки по овие закани….

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде