На 16.06.2019 година околу 15.00 часот во СВР Велес било пријавено дека во село Горно Оризари, велешко, по вербална расправија, В.А.(60) се обидел физички да ја нападне неговата сопруга Е.А.(52), но бил спречен од неговиот син Ј.А.(30). Според пријавеното, после тоа В.А. зел пиштол, но Ј.А. успеал да му го одземе, излегол надвор и испукал неколку куршуми во воздух. По преземени мерки, В.А. и Ј.А. биле приведени во СВР Велес за понатамошна постапка.

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде