Во рамки на истрагата која ја отвори Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција извршен е претрес во домот на обвинителката во СЈО, Лиле Стефанова, дознава Плусинфо неофицијално.

Таа го води предметот „Империја“ кој СЈО го отвори во ноември лани, пишува порталот ПЛУС ИНФО

4 КОМЕНТАРИ

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде