Популарната фудбалска игра ФИФА 19 секоја седмица прави тим на неделата, и во овој во него се најде македонскиот репрезентативец Елиф Елмас. Иако немаше место за него во првиот тим, сепак, Елмас го завзеде едното место, пред се благодарение на двата гола со Летонија, и добрата партија со Словенија во квалификациите.

Инаку овој тим е формиран од селекции/екипи од целиот свет кои доминираа во текот на една седмица.

Еве како изгледа тимот на неделата според ФИФА 19: Дмитровиќ, Морено, Глик, Алаба, Шулц, Пјаниќ, Черишев, Погба, Азар, Депај, Бакамбу. РЕЗЕРВИ: Пјатов, Барела, Кадар, Нијанг, Захави, Рондон, Муние, Елмас, Амиси, Акам, Манкозу.

Елмас е присутен во култната видео игра.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде