Белгискиот фудбалер, Маруан Фелаини во 50. минута од натпреварот постигна гол за кој се покажа како победнички и така го обележи дебито во новиот клуб.

Фудбалерот на Шандонг Лунега го совлада Пекинг Рене со резултат од 1:0, а победничкиот гол го постигна токму Маруан Фелаини, кој се најде на првото место во противничкиот шеснаесетник во 50. минута од натпреварот.Шандонг секако беше доминантен противник, беа подобри од својот противник во секој сегмент и сосема заслужено победија, иако со минимален резултат. За екипата на Шандонг настапува и поранешниот напаѓач на Феенорд и Саутемптон, Грациано Пеле.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде