На Вимлдон се одржаа полуфиналните мечеви  во женска конкуренција.Симоне Халеп ја победи Квитолина со 2:0 ( 6:1, 6:3).

Во второто полуфинале Серена Вилијамс ја победи Стрицова исто така со 2:0 ( 6:1 и 6:2) во сетови.Во финалето в сабота  играат Халеп против С.Вилијамс.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде