Австрискиот министер за европски прашања Гернот Блимел испровоцира „модна“, но и политичка бура, откако прошета без чевли, само по чорапи низ салата на парламентот.

Блумел на вчерашната седница прошета во резеди чорапи, бојата на неговата Австриска народна партија (ОВП). Кај опозициската Социјалдемократска партија (СПО) тоа предизвика огромно негодување. – Дали тоа Вас вашата политика ве извади од чевлите, господине министре Блумел, напиша СПО на официјалната Твитер страница, порачувајќи му дека треба да се засрами од таквиот однос.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде