Магистралниот пат М-18 што ги поврзува Сараево и Олово, е затворен за сообраќај за тешки товарни возила поради наноси на снег, а се случи и сообраќајка.

Снегот денеска во попладневните часови почнал да паѓа на неколку планински места, а во текот на ноќта и утре се очекува да падне низ цела Босна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде