Овие кучиња и мачиња на социјалните мрежи веројатно имаат повеќе следбеници од вас. Без разлика на тоа дали се љубители на кучиња или сте луди по мачки, социјалните мрежи се место на кое можете да минете часови гледајќи фотографии од најслатки животни.

Во 2019-та година, Инстаграм станал главно одредиште за споделување на фотографии од домашни миленичиња, а по користењето на повеќе од 250 милиони хаштагови како што се #dogsofinstagram и #catsofinstagram, тешко е да се издвоите од масата.

Компанијата “Sony” објавила листа на пет најследени домашни миленичиња во Велика Британија. Меѓу нив се самоједот “кој се смее”, и уште некои преслатки животинки.

Ова се петте домашни миленичиња кои се најследени во Европа:

1. @mayapolarbear (куче – 1,7 милиони фанови)

2. @zulathepom (куче – 1,2 милиони фанови)

3. @milperthusky (куче – 922.000 фанови)

4. @wat.ki (кучиња – 819.000 фанови)

[email protected] (пес-800.000 фанови)

1 коментар

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде