Eкипата на Рома минатата сезона беше едно од најголемите изненадувања во Лигата на шампионите каде што стигна до полуфиналето. Оваа сезона е Рома не е на тоа ниво и ја чека тешка битка до крајот за да обезбеди место најелитното европско натпреварување и наредната сезона.

Сега се влегува во завршницата од сезоната и во овој дел секој натпревар може на крајот да се покаже како клучен.

Се со цел да избегнат проблем од Рома на фудбалерите им ја поставија веројатно најбизарната забрана во историјата на фудбалот. Не станува збор ниту за некаков карантин, забарана за користење социјални мрежи, ниту за забавување со девојки…Во прашање не е ништо такво.

Играчите на Рома не смеат да се фотографираат со канадскиот рапер Дрејк.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде