во СВР Битола била пријавена кражба на риби од рибник Букри. Полицајци кај рибникот затекнале патничко возило со приколка полна со риби и пет лица – А.С. (33) од Битола, А.Н. (34) од село Живојно, П.С. (54) од Битола, Б.А. (25) од село Гермијан и С.К. (61) од село Канино.Лицата биле приведени и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде