Кандидатот за претседател на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на својот профил на Твитер напиша дека својот глас го дава за противкандидатот Блерим Река, бидејќи смета дека тој бил многу подобар на неодамнешната дебата меѓу тројцата претседателки кандидати. Таа реагираше на анкета на Твитер која се однесуваше на тоа кој од тројцата бил најдобар на дебатата.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде