Денеска на маргините на средбата на Северноатлантскиот совет на НАТО на ниво на министри за одбрана, ќе се одржи и средба меѓу воените министри на Македонија и Грција, Радмила Шекеринска и Евангелос Апостолакис.

Како што посочуваат медиумите од соседствоото, не е исклучено дека Апостолакис ќе и понуди на Шекеринска Грција да ги обучува за македонската армија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде