Полека се враќа нормалниот живот во главниот град на Ирак, каде по повеќе години санкции и војна младите мажи во Багдад изградија поразличен стил од претходниот кога станува збор за нивниот физички изглед, како да сакаат да го отфрлат тоа лошото со кое се сочуваа низа години во минатото.

Нивната впечатлива фризура и хипстерски изглед може да го забележите насекаде, на рецепција во хотели, во паркови и во кафулиња. Мажите сакаат да следат светски трендови и изгледаат како хипстери од било која светска метропола. Бради, фризури, очила и послободен стил на облекување, како еден од начините да останат што „понормални“, а сепак свои, во нивната уништена земја.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде