Хрватска е  се зафатена со силно невреме, проследено со силен ветер и врнежи од град.

Според податоците на метеоролошките станици, регистрирани се и повеќе од 2000 громови во денот на денот, а температурата се спуштила до 0 степени целзиусови.

Од вечерва се најавува невреме и во Македонија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде