Најинтересен момент од фудбалските терени деновиве се случи  во Романија.

Главен судија на еден официјален меч од првенството во Романија, пред почетокот на мечот направи нешто досега невидено.

Тој клекна на теренот и ја побара раката на својата колешка, асистент судија, која му била девојка во приватниот живот.

На сета радост и исклучителен момент, таа кажа „ДА“, за аплаузи од малкумината присутни на стадионот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде