Вечерва на програмата е првите 1/8 финални мечеви од Лигата на шампионите, меѓу кои сигурно најинтересна ќе е онаа на „Олд Трафорд“ поемѓу Манчестер Јунајтед и ПСЖ.

Ќе биде тоа меч во кој двете екипи влегуваат во различно расположение. Јунајтед по доаѓањето на Солскјер има десет победи и е во добро расположени. „Светците“ пак неодамна го забележаа првиот пораз од Лион и притоа останаа бес двете ѕвезди, прво Нејмар, а потоа и Кавани.Овој меч привлекува големо внимание, а тоа беше одлична шанса новинарот на Фокс да го запраша Златан Ибрахимовќ за коментар на мечот со оглед на тоа дека играше и за Јунајтед и ПСЖ.

„Мислам дека ПСЖ има блага предност поради своите играч, но кој и да победи, јас ќе бида победник. Значи кој и да помине ја ќе имам своја екипа во ЛШ, изјави Ибра.

 

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде