Интер веќе го продал Мауро Икарди на торински Јувентус! Ова го тврди познатиот италијански новинар Танкреди Палмери објавувајќи категорична информација дека сето тоа е завршена работа.

Палмери во својата објава тврди дека Икарди имал неверојатно висока понуда од Наполи кој му понудил девет милиони евра на годишно ниво, како и два милиони евра бонуси. Но, Интер одлучил да го продаде на Јувентус. Италијанскиот шампион од поодамна посакува да го доведе во своите редови, а сега се чини работата е конечно завршена.

Според пишувањата, Икарди исто така прифатил да се пресели во редовите на „Старата дама“. Не е познато колку „црно-белите“ ќе издвојат за неговиот трансфер но познато е дека откупната клаузула од договорот со Интер изнесува 110 милиони евра. И тоа најверојатно е сумата која ќе мора да ја плати Јувентус.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде