Ѓорчев ќе беше многу подобар кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, од професорката Гордана Силјановска Дафкова. На 27 април само Ѓорчев ги бранеше Заев и пратениците, а сите други само гледаа, рече  Имер Селмани.

Селмани додаде дека доколку Ѓорчев бил кандидат ќе  освоел и други гласови, а не само традиционалните гласови на ВМРО-ДПМНЕ.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде