Security personnel accompany a vehicle transporting North Korean leader Kim Jong Un at the truce village of Panmunjom inside the demilitarized zone separating the two Koreas, South Korea, April 27, 2018. Korea Summit Press Pool/Pool via Reuters TPX IMAGES OF THE DAY

Самитот на американскиот претседател Доналд Трамп и севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун заврши неуспешно.

Но, и овој пат, како и на претходниот самит, социјалните мрежи беа преплавени од фотографии и снимки од Виетнам, каде што се одржуваше состанокот, а најголемо внимание повторно предизвика обезбедувањето на севернокорејскиот лидер.

Познато е дека Ким има многу телохранители во своја придружба.

Сите беа облечени во костуми, и еден по еден, скокнуваа во автомобилите кои се движеа.

Не е јасно зошто толку брзаа, но го инспирираа Интернетот за многу коментари.

Тие се регрутирани од Корејската народна армија, мора да бидат со иста висина како лидер, да имаат добра вид, добро да пукаат со пиштол и да се занимаваат со боречки вештини.

Личното обезбедување на Ким е дел од Врховната гарда, која со децении го штити владејачкото севернокорејско семејство.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде