Српската атлетичарка Ивана Шпановиќ освои златна медалја на Европското првенство во сала што се одржа во Глазгов.Ивана триумфираше во скок во далечина и тоа во петата серија, со скок од 6.99, со што се изедначи со најдобриот резултат на сезоната во светот.

Ивана Шпановиќ по трети пат ја покори Европа.Пред неа тоа го направи  легендарната Германка Хајке Дрекслер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде