Земјотрес со интензитет од 6,2 степени по Рихтер денеска го погоди јапонскиот остров Хокаидо, објави метеоролошката служба на Јапонија.

Според информациите, нема повредени, а не е пријавена никаква материјална штета.

Предупредувањето за цунами, исто така, не е издадено.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде