Додека нема работа, Жозе Мурињо се труди да остане актуелен со тоа што често коментира настани од фудбалските терени.

Во интервју за Дејли телеграф тој се осврна на последните потези на Диего Симеоне во Лигата на шампионите и Маурисио Покетино во англиското првенство.„Можете ли да замислите јас да го направев она што го направи Симеоне: Среќен сум што е таков, но можете ли да ме замислите на местото на Маурисио? Последиците за мене ќе беа фатални, ќе ме третираа сосема поинаку од нив. Не знам зошто е така“, изјави Мурињо.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде