Католички свештеници на северот на Полска запалиле повеќе книги за кои сметале дека се богохулни , меѓу кои и книгите за Хари Потер.

Децата и постарите се навикнати на книгите и филмовите за младиот волшебник Хари Потер , но полските католички свештеници ги сметаат за богохулие.

Религиозна група од Полска објави фотографии на Фејсбук од горење книги за Хари Потер , со објаснување дека во Библијата се осудуваат волшепства и волшебници.Според локалните медиуми , црквата се наоѓа во Гдањск

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде