Интересен детаљ за време на денешната пресуда. Имено судијата Добрила Кацарска објасни дека Јане Ченто го удрил пратеникот Зијадин Села со чадор, а тоа се гледало на прибавените снимки. Кацарска додаде дека Ченто му удрил и клоца на тогашниот пратеник, а сега премиер Зоран Заев.

Ченто од судот е осуден од судот со 15 годишна казна затвор

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде