Хрватската претседателка, Колинда Грабар Китаровиќ изјави синоќа дека таа е единствениот претседател на држава, која во еден мандат променила три влади, а исходите од парламентарните избори биле прилично недоречени и неодлучни.

„Имаше доста договарања, коалиции, разговори и јас во овие процеси морав да бидам целосно непристрасна“, изјави Китаровиќ, за време на посета во хрватска гимназија.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде