Македонската ракометна репрезентација како 15-то пласирана екипа го завршува Светското првенство кое се одржува во Германија и Данска. Во последниот меч ја совладавме Чиле со 32-30.

Кирил Лазаров со девет погодоци беше прва стрелец, зад него беше седум гола. Важна улога имаше Даскаловски во своето деби имаше четири интервенции.

Остана горкиот впечаток дека “патриотите“ одиграа “патриотски“, бранејќи ги стекнатите позиции, и затоа завршивме 15-ти.Тоа што како редакција можеме да го тврдиме е дека единствениот “виновник“ ќе биде селекторот Раул.Тој не зависи од одлуката на РФМ, ниту пак ќе има финансиски последици, за да стравува од одлуките на РФМ.За него важи “Ако не можеш по магарето, удри по самарот“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде