Еден затвореник загина, а седум се повредени во тепачка во грчкиот затвор Кордалос, јавуваат грчките медиуми.
Тепачката избувнала меѓу затворениците од Грција и Грузија и Албанија.
До тепачката дошло на психијатриското одделение во затворот и во неа учествувале голем број на затвореници вооружени со рачно направени оружја.
Повеќе затвореници се тешко повредени и се префрлени во болница.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде