Маурицио Сари до крајот на оваа седмица ќе си замине од Челси и ќе се пресели на клупата на Јувентус, а челниците на лондонскиот клуб веќе го избрале главниот кандидат за менаџер за наредната сезона. Иако се шпекулираше со имиња како Алегри, Мурињо и Бенитез, „сините“ избраа поинаква опција, па сакаат на „Стемфорд бриџ“ да го вратат Френк Лампард.

Клупската легенда беше поврзувана со преземање на Челси и во текот на сезоната, тогаш Лампард од почит кон Сари воопшто не сакаше да преговара, но сега ситуацијата е поинаква – Италијанецот се враќа во татковината, а менаџерското столче во Челси е испразнето. Весникот „Дејли Мејл“ тврди дека официјалните преговори меѓу Лампард и Челси се веќе стартувани и кај двете страни постои оптимизам дека може да биде постигнат договор веќе на почетокот од следната седмица.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде