Според спроведените анализи на Министерството за здравство во земјава недостасуваат околу 600 лекари, изјави денес министерот за здравство, Венко Филипче за време на неговата посета на охридската болница. Филипче информираше дека министерството интервенирало со тоа што во текот на минатата година биле вработени 3.200 медицински работници, од кои најмногу лекари и медицински сестри.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде