Во Полициско одделение Зајас, од страна на доктор од Медицински центар Кичево било пријавено дека Н.Р.(37) од село Бачишта, кичевско, била донесена почината откако во нејзиниот дом, слегувајќи по надворешни бетонски скали без заштитна ограда, паднала на бетонска подлога од висина од околу 2,70 м. По наредба на Јавен обвинител, над телото на починатата ќе биде извршена обдукција.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде