Автобус на македонски превозник утрово остана без кровот во Пловдив, Бугарија. До инцидентот дошло откако возачот се обидел да помине под надвозник кој на булеварот Марица-Југ.

Автобусот немал патници, а во него биле двајцата возачи кои поминале без повреди. Направена е значителна штета на автобусот.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде