На пријателската средба одиграна во Анталија помеѓу босанскиот тим Сараево и ВИТ Грузија дојде до сериозен инцидент во кој беа поделени многу тупаници.

Во 82. минута при резултат 2:2 дојде до голема тепачка која ескалираше, па натпреварот мораше да биде прекинат.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде