Извршниот директор на компанијата „Нетфликс“, Пол Мартин изјави дека тимовите на Мерцедес и Ферари ги изневериле очекувањата на фановите на Формула 1, откако одбиле да бидат дел од документарен филм за најбрзиот „циркус“ на светот.

Од вкупно десет тим од кои се побарало да бидат дел од документарниот филм, осум со задоволство го прифатиле повикот, но Мерцедес и Ферари одговориле негативно.„Со своето одбивање тие покажаа доза на непочитување на своите фанови. Ако условите се доволно добри за осум тима, тогаш тоа требаше да биде така и за Ферари и Мерцедес“, изјави Пол Мартин.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде