Алекс Стајн и неговиот дедо на социјалните мрежи станаа сензација откако на Твитер објави фотографија на која неговиот дедо има зелена уста, бидејќи јогуртот го заменил со боја за бојадисување на ѕидови и ја испил.

“Тој обожува јогурт, живее за него. Мајка ми му купува јогурт секоја седмица. Не му пречи што ги објавивме фотографиите, тој сака да ги забавува луѓето и не му е грижа дали се смеат за него или со него”, напиша Алекс. Симпатичниот дедо својата анегдота ја сподели на Инстаграм, каде за краток период заработи симпатии од 35.000 луѓе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде