На инфективното одделение при клиничката болница во Штип, се донесени на лекување заболени од морбили, едно дете и возрасна жена.Детето велат родителите морбилите ги добило  одејќи на гости кај свои роднини во Кочани.Возрасната жена пак е од Кочани и работела во здравствена установа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде