Во полицијата во Врање, од еден од автосервисите е пријавенот, дека под автомобил марка “Фиат браво“ е пронајдена експлозивна направа.

Сопственикот на ова возило бил шокиран кога мајсторот место дефект ја открил бомбата.Сопственикот до одвозил возилот на преглед, како што им рекол на мајсторите, бидејќи нешто му тропало под седиштето.

Инаку возилото е сопственост на син на сопственик на неколку обложувалници во Врање.Од обвинителството во Врање ја потврдија вистинитоска дека под автомобилот е пронајден пластичен експлозив со тежина од 487 грама и дека имал систем за далечинско управување.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде