Португалскиот тренер Жозе Мурињо се поврзува со многу екипи, но не знае каде ќе ја продолжи тренерската работа, кој беше прекинат во декември минатата година.

Еден од тимовите со кои се поврзува е ПСЖ, па многу лесно би можел да го замени Томас Тухел на клупата на францускиот шампион.

ПСЖ е светски клуб, но уште немаат освоено ништо во Европа, а тоа им е многу важно. Би ги споредил со тренерите кои имаат голем квалитет, но не освојуваат ништо. ПСЖ е во таа фаза. Во Франција освојуваа сè“,  вели Мурињо.

Очигледно Португалецот „флертува“ со нив, па на лето можеби ќе седне на „жешкото“ столче.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде