Полицијата уште трага по убиецот на 41-годишната Јасна Матиќ од Суботица која е пронајдена мртва среде улица, пред куќата каде живеела како потстанар.

Полицијата наводно смета дека таа не е случајна жртва, пренесува српскиот Курир за убиството кое го потресе и згрози регионот.

Жртвата била удрена со тап предмет, и била смачкана главата, а ќе се утврдува дали со чекан или секира. Лежела со часови крвава на улица додека ја пронашле.

Таа таму живеела со својот партнер.

– Никој не знае каде е тој, никој не го видел, ни соседите, велат извори од истрагата.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде