Владата ја постави таблата на кое сега го има новото име. Така сега на него пишува „Влада на Република Северна Македонија“.

И покрај тоа што од таму најавија дека дури после изборите ќе го сменат името, сепак, тоа се случи пред нив. Веројатно големите букви на зградата на Владата ќе бидат сменети после претседателските избори.

Овој плакат е сменет ден пред посетата на премиерот на Грција, Алексис Ципрас кој утре ќе допатува во Скопје на средби со високите државници.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде