“Grumpy Cat”, најмрзоволната мачка на светот која стана вистинска интернет сензација поради својот израз на лицето, почина во седмата година.

Оваа информација ја објавија нејзините сопственици на социјалните мрежи:

“Со скршено срце ја објавуваме веста за загубата на нашата драга мачка. Поради инфекција на уринарниот систем, дојде до компликации со кои за жал таа не успеа да се избори. Беше наше бебе и ги развеселуваше членовите на нашето семејство, но и многу луѓе ширум светот. Почина во прегратките на својата мајка Табата. Нејзиниот дух ќе продолжи да живее низ нејзините фанови”, соопшти семејството на Твитер.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде