Селтик во дербито од 31. коло во шкотската лига го победи Ренџерс со 2-1 и им побегна на огромни 13 бодови разлика на табелата.

Селтик поведе во 27. минута преку Едуард, а Ренџерс израмни во 63. минута преку Морелос. Сепак, конечните 2-1 ги постави Форест.

По неговиот гол неколку навивачи на домашниот тим втрчаа на теренот, а еден од нив во своите раце имаше бебе.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде