Дебаклот од Манчестер Сити тешко ќе го заборават навивачите на Челси кои се чувствуваа предадени на Ел Итихад.

Антонио Ридигер се обиде да ја ублажи нивната болка со тоа што ќе го подари својот дрес, но место тоа, кон него полета годишна карта на еден од фановите. Вредноста на овој билет е околу 1.300 фунти.Во последните пет кола Челси доживеа три порази од кои два се необично тешки: од Бурнмаут со 0-4 и од Сити со 0-6.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде