По барање на екипите раководството на Третата фудбалска лига одлучи да се одложи на неодредено стартот на натпреварите во оваа конкуренција.Наводно причина за ова се неуплатените котизации на 8 клуба.

Локалните самоуправи кои требаше на клубовите да им одобрат буџетски средства, сега се најдоа во предизборен период, и пари ќе нема.Овие долгови требаше да бидат уплатени до 10-ти марто годинава, со оглед на фактот дека пари нема, нема ниту третолигашки фудбал.Додуша во Македонија секако нема фудбал,па макар тој бил и божемно прволигашки.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде