Поради силната бура која на бадниковата вечер (според Грегоријанскиот календар) го погоди поширокиот регион на Сплит, вработените во противпожарната служба и доброволните друштва имале неколку интервенции при кои, во повеќето случаи, отстранувале гранки и стебла што паѓале врз возила, соопштија сплитските пожарникари.

Првата интервенција се случила на улица во Сплит, каде што гранка од дрво паднала врз паркирано возило, пренесе порталот „Индекс.хр“.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде