Со полициска придружба, неколку часа по апсењето бегалецот им е предаден на затворските власти во КПУ „Идризово“ за доиздржување на затворската казна.

Вчера околу 18.30 часот на улицата „Маршал Тито“ во Тетово полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Тетово го уапсиле Б.Е. (42) од Тетово, по кого била распишана потерница од скопскиот затвор „Идризово“.

Со полициска придружба, неколку часа по апсењето бегалецот им е предаден на затворските власти во К.П.У. „Идризово“ за доиздржување на затворската казна.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде