Македонската фудбалска селекција  во Љубљана против Словенија одигра реми од 1-1 во рамки од 2. коло во квалификациите за ЕП.

Арно ама, според Французите, поточно според нивната ТВ станица „Франс24“, вечерва Македонија играла против Англија која не надиграла.

Французите очигледно мислеле за Монтенегро (Црна Гора) сооглед на тоа што „Гордиот албион“ вечерва во Подгорица им подели „петарда“ откако ги совлада со 5-1.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде