Се случи првото полуфинале на изборот на песна на Европа, па и Азија, а и Австралија.Настапија 17 учесници .Десет обезбедија пласман во финалето за в сабота.

Еве ги финалистите:

Greece – Katerine Duska with Better Love

Belarus – ZENA with Like It

Serbia – Nevene Božović with Kruna

Cyprus – Tamta with Replay

Estonia – Victor Crone with Storm

Czech Republic – Lake Malawi with Friend Of A Friend

Australia – Kate Miller-Heidke with Zero Gravity

Iceland – Hatari with Hatrið mun sigra

San Marino – Serhat with Say Na Na Na

Slovenia – Zala Kralj & Gašper Šantl with Sebi

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде