Светот го потресе  терористички напад во Нов Зеланд, во кој беа убиени 49 луѓе. Карикатуристите им оддадоа почит на жртвите преку своите цртежи.

Потресни цртежи се споделуваат на социјалните мрежи во знак на тага, но и поддршка на сите оние чии најмили го загубија животот во стравичниот напад во Крајсчрч.

28-годишниот Австралиец го изврши масакрот во две џамии, пукајќи во луѓе додека во живо го емитуваше на социјалните мрежи.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде