Вработените во Основниот суд во Бор и во градската управа претпладнево беа евакуирани, по добиената дојава дека во објектот е поставена бомба.

Заканата за поставената бомбата била упатена телефонски, по што на местото пристигнале припадници на противпожарната служба и полицијата.

Сите вработени ги напуштиле работните места, а полицијата ја пребарува секоја просторија во зградата, во која се сместени Судот и градската управа.

ОСТАВЕТЕ ОДГОВОР

Напишете коментар!
Ве молиме внесете го вашето име овде